Онлайн майстер-клас «Хто такий Product Manager»: Захід з блогу IT-школи Hillel

Протягом доби у звітах GA з’являтимуться дані про відвідуваність вашого сайту. У цій статті ми розглянемо встановлення Google Analytics. Розробники пояснять і не вважатимуть вас некомпетентним. Перший крок — розібратися, із чого складається IT-проєкт, адже не можна добре керувати процесами, яких не розумієш. Відверто говоримо про складнощі та перешкоди на шляху до кар’єри Product Manager-а. Спікери з топових компаній поділяться своїм життєвим шляхом до роботи мрії.

Як стати Product Manager

Product Manager повного циклу створення продукту, від ідеї та пошуку рішення проблеми, до виходу на маркет фіт та етапу масштабування продукту і виходу на нові ринки. За 6 років у Product Management запустив 10 продуктів, серед яких створення з нуля продукту для економії одного мільйона доларів. 12 років досвіду, 8 з яких в менеджменті та 4 в UX-дизайні. Відповідає за купівельний досвід здійснення замовлень. Працювала Project Manager, UX-дизайнером із проектами у сфері нерухомості, вантажоперевезення, рекламних агентств. Готова поділитися своїм досвідом з нашими студентами та навчати правильному UX Research.

Чим займається продакт-менеджер

Навчитися прогнозувати показники, коли немає жодних даних, вам допоможе наша стаття про те, як порахувати Unit-Економіку ідеї для стартапу. Для цього потрібно буде давати конкретні завдання та відслідковувати результат. Робота продукту пов’язана з генеруванням, пріоритизацією та тестуванням гіпотез.

Саме тому ви повинні правильно визначити свій ринковий сегмент, виокремити портрет користувача і проблеми, які вирішує продукт. У роботі продакти найбільше взаємодіють з розробниками та дизайнерами, а також з аналітиками, тестувальниками, службою підтримки, маркетологами та іншими продактами. Загалом постійна комунікація — невід’ємна частина роботи будь-якого Product Manager. 👉 За допомогою Google Tag Manager, який ви встановили у попередньому розділі. І з трьох перерахованих способів ми радимо саме цей. Це заощадить час та спростить аналіз вашого сайту.

SOFT ТА HARD СКІЛИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВИЖИВАННЯ

Потрібно розуміти, що roadmap не висічена на камені. Її потрібно переглядати і виправляти у процесі розвитку продукту й адаптувати відповідно новим даним, діям конкурентів та інформації, отриманої від користувачів. Не підійде робота product-менеджером https://wizardsdev.com/ також тим, хто не вміє розставляти особисті кордони та відпочивати — у протилежному випадку можна дуже швидко вигоріти. Наприклад, я зараз я чітко ставлю дедлайни, після роботи закриваю ноутбук і не читаю листи на пошті, не перевіряю апдейти тощо.

Як стати Product Manager

Здатність знайти баланс сил у команді, передбачати «вузькі місця» та мінімізувати їх. Наприклад, зрозуміти, що у аналітиків зараз перевантаження по задачам, а розробники, навпаки, недовантажені, бо аналітики десь застрягли. Невід’ємна частина роботи в IT — це постійні зміни. Будьте готові, що початковий план ніколи не буде виконано на 100% у задуманому вигляді. І хоча менеджер в IT не пише код, натомість координує процес розробки, балансуючи між інтересами замовника, команди й керівництва компанії. Найцікавіше — це усвідомлювати свій вплив на продукт.

Крок 4 — продуктова команда/ MVT

Про те, як це робити, розповіли у статті про 5 помилок зворотного зв’язку. Продакт-менеджер відповідає за розробку стратегії розвитку, складає Roadmap та ставить OKR. Від його рішень залежить успішність продукту та прибуток компанії. Якщо ви рекламуєте сайт за допомогою Google Ads, зв’яжіть свої облікові записи, щоб відстежувати ефективність рекламних кампаній.

  • Що робити самостійно, а де налаштувати роботу команди?
  • Відповідно, я як продакт, повинен відмінно розбиратися в болях і потребах цільової аудиторії та розуміти, яким чином трансформувати їхні проблеми в задачі для команди розробників.
  • Одна незграбна фраза, моменти, коли ви забули відправити follow-up або комусь надто різко відповіли, накопичується в скарбничці ставлення до менеджера.
  • Далі натисніть Тригери та виберіть варіант із переглядом усіх сторінок.
  • Також ви будете відслідковувати ефективність кожного етапу вирви, рахувати конверсії та шукати bottleneck.
  • MVP повинен мати простий інтуїтивний дизайн — якомога менше кроків, щоб користувач отримав цінність.
  • Спеціалізується на створенні унікальних рішень/функціональності контролю процесів.

Працював над мобільними програмами Health and fitness в компанії Amazing Apps. Спеціалізується на створенні унікальних рішень/функціональності контролю процесів. Має достатню експертизу, як у WEB-сегменті, так і в розробці додатків Android/iOS.

ЯК СТАТИ МЕНЕДЖЕРОМ ПРОДУКТІВ

Фактично це управлінець, який працює на стику бізнесу, маркетингу та програмування. Зона відповідальності продакт-менеджера залежить від сфери діяльності та поставлених цілей. Але його роль завжди – генерування ідей, створення стратегії розвитку, планування та контроль виконання поставлених завдань. Від себе додам що зараз для продактів критично важливо залишатись на зв’язку і відвідувати всі заплановані мітинги. Порівнюючи себе влітку, коли не було відключень, і зараз, скажу що іноді після пропущеного дня багато часу уходить на те, щоб зрозуміти всі зміни які були за попередній день. Якщо переглянути сотні вакансій та провести глибокий аналіз, стає зрозуміло, що product manager — спеціаліст, який працює на стику бізнесу, маркетингу та програмування.

Як стати Product Manager

Адже менеджер продукту — це, практично, підприємець. По суті, ключова прикмета Product Manager — вміння робити правильні висновки зі свого життєвого і професійного досвіду, після чого швидко вчитися на помилках (своїх і чужих). Попри те, що більшість продакт-менеджерів — це молодь віком від 25 до 36 років, є доволі багато продактів, які старші чи молодші за цей вік.

Создание product roadmap

Для комплексного позитивного результату важливим є кожен етап. Наприклад, прорахунки у вивченні ринку можуть повністю нівелювати зусилля, витрачені на створення чи просування. Якщо ви зацікавлені у її отриманні, то маєте бути готові до постійного всебічного розвитку залежно від появи нових завдань. Продакт-менеджер — це не лише управлінець, але ще й трохи програміст, маркетолог, дизайнер тощо. Кожен продакт робить свій продукт таким, щоби його любили користувачі.

Хто такий Product Manager і навіщо він компаніям

В статті чи повинен продакт програмувати ми розповідаємо про те, які технічні навички варто розвивати продакту, і даємо добірку ресурсів для їх вивчення. Від того, product manager вакансии як ви даєте фідбек, залежатимуть відносини з командою та результати роботи. Вам потрібно давати зрозумілий та конкретний фідбек, який не знижує мотивації колег.

Ситуативне мислення розвивається з досвідом, як і всі скіли. Після успішного проходження курсу ви отримаєте сертифікат, який можна прикріпити до свого LinkedIn. Закритий Telegram-чат, де можна попросити про допомогу спікерів та менторів і поспілкуватися з колегами. Разом із командою розробляє освітні мобільні програми для вивчення іноземних мов. Product Manager має добре розумітися на всіх цих аспектах і бути крутим хоча б в одному з них.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *